Okršaj Srba u Italiji: Dušan zatresao mrežu, ali Sergej pobedio /video/

© AP Photo / Fabio FerrariSrpski fudbaler Dušan Vlahović u dresu Fiorentine
Srpski fudbaler Dušan Vlahović u dresu Fiorentine - Sputnik Srbija
U duelu srpskih fudbalera u italijanskoj Seriji A kao pobednik izašao je Sergej Milinković-Savić.

Njegov Lacio je na domaćem terenu u Rimu pobedio Fiorentinu rezultatom 2:1, u 16. kolu Serije A.

Milinković-Savić je odigrao dobar meč, ali ga je zasenio Dušan Vlahović, čija ekipa, ipak, nije uspela da dođe ni do boda.

Prvi gol na meču viđen je već u šestom minutu, kada je odličan osećaj za realizaciju pokazao Felipe Kaisedo.

Savo Milošević - Sputnik Srbija
Srbija dobija selektora: Piksi rekao „ne“, Savo jedini kandidat

Dvadeset minuta kasnije u pomoć Violi pristigla je VAR tehnologija, koja je poništila gol Ćira Imobilea.

Isti igrač je ipak uspeo da se upiše u listu strelaca, pošto je iskoristio konfuziju u odbrani protivnika i povisio prednost svoje ekipe u 75. minutu.

Vlahović se žestoko borio sa defanzivcima Lacija tokom celog meča, a konačno je uspeo da se izbori i iznudi penal u 88. minutu.

On je tada preuzeo odgovornost i stavio loptu na belu tačku, pa snažnim udarcem levom nogom smanjio zaostatak na 2:1. Ipak, to je bilo sve što je viđeno u Rimu.

Nikola Milenković, rugi srpski igrač u Fiorentini, nije dobio priliku od trenera Đezarea Prandelija na ovoj utakmici.

Što se aktera ovog meča koji dolaze iz Srbije tiče, Sergej je trenutno na učinku od tri gola i četiri asistencije u Seriji A, dok je Vlahović došao do petog pogotka.