Srbija šokirala Francusku i napravila krupan korak ka Evropskom prvenstvu!

© Sputnik / Radoje PantovićRukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija
Rukometaši Srbije šokirali su Francusku u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo došavši do pobede rezultatom 27:24 (14:11).

Orlovi su savladali favorizovane Trikolore, inače olimpijske vicešampione, u prvom meču Grupe 1, u kojoj su još Belgija i Grčka.

Ovim rezultatom napravljen je krupan korak ka plasmanu na EP, na koje će otići prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz ove grupe.

Iako su gosti bolje ušli u meč, izabranici španskog stručnjaka Tonija Đerone su se brzo konsolidovali i došli do preokreta.

Na poluvreme se otišlo sa +3 za naše rukometaše, ali Francuzima nije mnogo bilo potrebno da se vrate u egal.

​Ipak, ključni trenutak desio se u na ulazu u poslednjih deset minuta, kada su Orolovi napravili mini-seriju i došli na +5, što se ispostavilo kao nedostižna prednost.

Dominirali su Mijajlo Arsenić i Lazar Kukić sa šest golova, dok je četiri imao Petar Đorđić.

Na drugoj strani najbolji strelac je bio Kentin Mahe sa šest golova, dok je Luk Abalo imao četiri.

Podsetimo, meč sa Belgijom je prethodno odložen zbog virusa korona, a naredni je na programu sa Grčkom 13. januara u Zrenjaninu, gde se igrao i duel sa Francuzima.

Plasman obezedio SofaScore LiveScore

Danac besan zbog Crnogorki: „Muka mi je, ovo je bilo kao pre 20 godina na Balkanu“