Zvezda posle drame „potopila“ Radnički u finalu Kupa

© Flickr / Geoff ClarkLopta za vaterpolo - ilustracija
Lopta za vaterpolo - ilustracija - Sputnik Srbija
Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pobedivši posle peteraca Radnički iz Kragujevca – 13:12.

Viđena je velika drama između vaterpolista Zvezde i Radničkog koja je na kraju rešena posle peteraca pošto je u regularnom delu meča bilo 8:8.

Crveno-beli ušli su u finale savladavši dan ranije Partizan i protiv Radničkog su bili autsajderi.

Kragujevčani dobili su prvu četvrtinu 3:2, druga je završena bez golova, te se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću Radničkog.

U trećoj četvrtini viđen je veliki preokret, videli smo čak pet golova Zvezde i pred poslednju četvrtinu imali su gol prednosti – 7:6.

Vodila je Zvezda 8:6, išla je ka pobedi, međutim, Radnički preko Ukropine i Brankovića dolazi do izjednačenja. Rašović je imao šut za pobedu, ali mu je udarac odbranio golman Mišović i otišlo se na peterce.

U penal seriji vaterpolista Radničkog Radulović promašio je penal, svi ostali bili su precizni i Zvezda je došla do velikog trofeja.