Partizan furioznim drugim poluvremenom slavio u Veneciji za kraj 2020!

© Foto : ABA/Partizan NISSašo Filipovski Partizan
Sašo Filipovski Partizan  - Sputnik Srbija
Košarkaši Partizana pobedili su Veneciju 79:59 u odloženom meču sedmog kola Evrokupa.

Crno-beli završili su grupnu fazu drugog po rangu evropskog košarkaškog klupskog takmičenja sa trijumfom, međutim, i pored toga nisu se pomerili na tabeli i u Top 16 fazu ulaze sa već poznatog četvrtog mesta.

Ekipa Saša Filipovskog i pre ovog duela znala je da bolje od četvrte pozicije ne može, Venecija je odavno izgubila šanse, te meč nije imao takmičarski značaj.

Najtrofejniji srpski košarkaški klub pristupio je utakmicu ozbiljno i velikom serijom u trećoj četvrtini slomio je otpor protivnika. Partizan je ovaj period igre dobio sa 28:12 i pred četvrtu četvrtinu imao je dvocifrenu prednost, 55:45.

U poslednjih deset minuta rutinski su održali prednosti i zasluženo su došli do šeste pobede u grupnoj fazi, te ovaj deo završavaju sa skorom 6/4.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rašon Tomas sa 17 poena i pet skokova, a pratili su ga Jaramaz sa 12, Pejdž sa 11 i Miler-Mekintajer sa devet poena i šest asistencija.

Poražene je predvodio Mičel Vat sa 21 poenom, dok nijedan drugi košarkaš nije imao dvocifreni učinak.

Crno-beli na startu utakmice nisu briljirali, prilično su se mučili u napadu u posle prvih deset minuta imali su sedam poena zaostatka, 18:11.

U drugoj je situacija bila nešto bolja, ali opet je Venecija održavala prednost i na petnaestominutnoj pauzi imala je šest poena prednosti, 33:27.

U nastavku meča na terenu je postojala samo jedna ekipa, crno-beli su dominirali i na kraju upisali ubedljivu pobedu.

Partizan će u Top 16 fazi igrati Metropolitana, Lokomotive Kubanj i Trenta. Druga faza kreće 13. januara i završava se 10. marta.

Plej-of je na programu od 23. marta do 5. maja.