Marjanović dobio minute, Avdija nadomak dabl-dabla, Bjelica neprimetan /video/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaBoban Marjanović u dresu Dalas Maveriksa
Boban Marjanović u dresu Dalas Maveriksa - Sputnik Srbija
U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je 11 mečeva NBA lige, a među onima koji su nastupali su bili Boban Marjanović, Nemanja Bjelica i Deni Avdija.

Marjanović je bio deo uništavanja Los Anđeles Klipersa u dresu svojih Dalas Maveriksa rezultatom 124:73.

Centar reprezentacije Srbije je priliku dobio u trećoj četvrtini, pošto je njegov tim tada imao prednost od oko 50 razlike.

Za deset minuta provedenih na parketu je došao do četiri poena (2/4) i pet skokova, a usput je izgubio jednu loptu.

Bjelica je pružio dobru partiju za Sakramento Kingse, koji su dan nakon pobede doživeli poraz od Finiks Sansa – 116:100.

Naš predstavnik je imao malu ulogu od 11 minuta, pa je za to vreme stigao do tri poena (1/3), tri skoka i dve asistencije.

Bjelica je ove sezone igrao 16, 16 odnosno 11 minuta po utakmici, pa deluje da mu je uloga manja nego prošle godine, barem za sada.

Izraelac srpskog porekla Deni Avdija imao je veću ulogu od Bobana u porazu svog Vašington Vizardsa od Orlando Medžika 120:113.

Ruki Vizardsa je na terenu proveo 36 minuta i umalo došao do dabl-dabla, pošto je imao devet poena (4/11) i devet skokova, uz tri asistencije i dve ukradene lopte.

Njegov tim je upropastio praktično dobijen meč, pošto je poslednju četvrtinu izgubio sa čak 24 razlike (43:19) i poklonio pobedu Medžiku.