Najveće brukanje u istoriji NBA lige – 50 razlike na poluvremenu! /video/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaLuka Dončić i Serž Ibaka
Luka Dončić i Serž Ibaka - Sputnik Srbija
Košarkaši Los Anđeles Klipersa odigrali su jedno od najgorih poluvremena u istoriji košarke.

Klipersi, koji važe za jednog od glavnih favorita za titulu, na poluvremenu utakmice sa Dalas Maveriksima gubili su rezultatom 77:27.

Da, gubili su 50 razlike – na poluvremenu!

Klipersi su time oborili rekord kao ekipa koja je izgubila sa najvećom razlikom u istoriji NBA lige, od kada je uvedeno merenje vremena za napad.

​Klipersi su dobro počeli sezonu i upisali dve pobede u nizu, pa niko nije očekivao da se ovoliko obrukaju na domaćem terenu.

Ovakav rezultat ništa ne može da opravda, pa ni izostanak prve zvezde ekipe Kavaja Lenarda. Pogotovo zato što na drugoj strani nema Kristapsa Porzingisa.

Posle 24 minuta igre dominirao je slovenački košarkaš Luka Dončić sa 18 poena (7/14), sedam skokova i četiri asistencije, a najbolje ga je pratio Džoš Ričardson sa 15 poena (6/9).

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Pol Džordž sa 13 poena (4/12), a u igru se upisalo ukupno četiri igrača.

To su pored njega bili Serž Ibaka, Luk Kenard i Ivica Zubac, dok je čak šest igrača ostalo bez poena za celo poluvreme.