Bjelica odličan u novoj pobedi Sakramento Kingsa /video/

© AP Photo / Randall BentonNemanja Bjelica
Nemanja Bjelica - Sputnik Srbija
Košarkaši Sakramento Kingsa pobedili su Finiks Sanse 106:103.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica izgubio je mesto startera ove sezone, međutim, i pored toga koristi svaki minut na terenu.

Bjelica je na parketu proveo 16 minuta i ostvario je učinak od 12 poena (5/6 iz igre), dve asistencije, jednog skoka i jedne blokade.

Sa srpskim igračem Kingsi su bili u plusu osam poena kada je on bio na parketu, te navijače raduje na koji način je igrao.

Iako je tek početak sezone Sakramento igra veoma dobru košarku, što nisu mnogi predviđali. Lopta lepo ide u napadu, odbrana je bolja nego pre i rezultat svega toga su dve pobede u dva meča.

U završnici meča Rišon Holms pogodio je dva važna slobodna bacanja za +4 (104:100), a potom Devin Buker nije uspeo da približi ekipu izjednačenju.

Sansi nisu mogli da pogode mnogo u poslednjem minutu i Kingsi su ih savladali.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dieron Foks sa 24 poena i sedam skokova, Begli je imao 13 poena i 11 skokova, Hild 14 poena, a Barns 11 poena i 11 skokova.

Bolji od ostalih kod Finiksa bili su Devin Buker sa 26 poena i Kris Pol sa 22 poena, pet skokova i 12 asistencija.