NBA: Jokić se ponovo igrao košarke, ali – uzalud /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija
Nikola Jokić, reprezentativac Srbije, odigrao je sjajnu utakmicu za Denver protiv Los Anđeles Klipersa, ali nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi.

Somborac je stao na korak od tripl-dabl učinka pošto je upisao 24 poena uz deset asistencija i devet skokova.

Srpski zet čeka Božić da protiv Jokića dokaže da je trener s razlogom dobio otkaz

Na kraju, Denver je poražen rezultatom 121:108, što je drugi uzastopni poraz te ekipe od početka sezone.

Klipersi su od starta duela najavili da žele da se osvete Denveru za poraz u prethodnoj sezoni, odnosno plej-ofu.

Tada su Nagetsi uspeli da se vrate sa zaostatka od 3-1 i da sa 4-3 izbore plasman u finale Zapadne konferencije.

Klipersi su u prvoj deonici stekli šest poena viška, do poluvremena je ta razlika „otišla“ na 17 poena, a pred ulazak u poslednju deonicu ona je iznosila čak 19 poena.

Na kraju, Denver je uspeo samo da umanji poraz, drugi na dve odigrane utakmice u novoj NBA sezoni.

Jokić je najveću podršku imao u Džamalu Mareju koji je ubacio 23 poena, Vil Barton je sa klupe dodao 15, a Monte Moris 13 poena.

Na drugoj strani, Pol Džordž je bio lider sa 23 poena, Kavaj Lenard je dodao 21, Serž Ibaka 15, a Nikola Batum 13 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac, bivši igrač Mege, upisao 12 poena.