Džaka kao Anri, Arsenal prekinuo katastrofalan niz /video/

© REUTERS / ANDREW BOYERSGranit Džaka, Arsenal
Granit Džaka, Arsenal - Sputnik Srbija
Fudbaleri Arsenala slavili su u derbiju Londona protiv Čelsija 3:1, čime su prekinuli seriju od sedam utakmica zaredom u kojima nisu uspeli da dođu do tri boda.

„Tobdžije“ skoro dva meseca nisu znale za pobedu u Premijer ligi i protiv velikog rivala uspeli su da konačno prekinu katastrofalan niz.

Na utakmici smo videli dva odlična gola, od kojih je jedan delo Granita Džake – reprezentativca Švajcarske koji ima albansko poreklo.

Džaka je u 44. minutu izveo fenomenalan slobodan udarac, te golman Čelsija Edoard Mendi nije imao nikakvu šansu.

Džaka je ovim pogotkom postao prvi igrač još od Tjerija Anrija koji je dao gol iz slobodnog udarca protiv Čelsija. Francuz je prethodno decembra 2003. savladao golmana „plavaca“ šutiravši iz „slobodnjaka“.

To je ujedno bio i treći gol Švajcarca iz slobodnog udarca u dresu Arsenala. Ispred njega nalaze se samo Robin van Persi i Aleksis Sančes sa po pet golova i Tjeri Anri sa 12.

Pored Džake, „Tobdžije“ su do pobede vodili Aleksandar Lakazet i Bukajo Saka.

Lakazet je pogodio iz penala u 34. minutu, dok je Saka postigao prelep gol u 56.

Jedini strelac za Čelsi bio je Tami Ejbraham u 85. minutu, a Žoržinjo je u 91. propustio šansu da sa bele tačke smanji na 3:2.

Arsenal sa ova tri boda beži iz donjeg doma i trenutno ima 17 bodova, dok je Čelsi na šestom mestu sa 25.