Tripl-dabl tragičara Jokića, Bogdanović debitovao u pobedi Atlante /video/

Denver Nagetsi izgubili su posle produžetka u dramatičnoj završnici od Sakramento Kingsa 124:122.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je statistički fenomenalnu utakmicu, međutim, u poslednjim trenucima duela ispao je tragičar.

Denver je imao šansu da u regularnom delu završi meč, ali su arbitri na tri sekunde do kraja dosudile faul u napadu Jokiću. Rezultat je ostao 112:112 i ušlo se u produžetak.

Tamo je viđena drama, činilo se da će Nagetsi privesti utakmicu kraju, jer su imali +4 u poslednjem minutu (122:118), ali to se nije desilo. Barns je smanjio na -2, a potom se u završnici desio veliki preokret.

Nagetsi su 10 sekundi do kraja bili na +2 (122:120) i imali su loptu sa strane. Jokić je bacio pâs ka Bartonu kojeg je Dieron Foks stigao i udario mu „bananu“. Potom je usledila kontra i Barns je doneo izjednačenje – 122:122.

Ponovo je Denver imao napad za pobedu i ponovo je podbacio. Pâs je išao ka Jokiću, Barns je uspeo da iščačka i oduzme loptu srpskom centru, a potom je Badi Hild u poslednjoj sekundi pogodio za 124:122.

Nikola Jokić ostvario je učinak od 29 poena, 15 skokova i 14 asistencija, a Nemanja Bjelica je u pobedničkom timu za 16 minuta ubacio 10 poena uz četiri skoka.

Kod Nagetsa potpuno je podbacio Džamal Marej (devet poena, 1/9 iz igre), a Kingse su do pobede predvodili Foks i Barns sa po 21 poenom i Hild sa 22.

Košarkaši Atlante Hoks savladali su na gostovanju Čikago Bulse124:104.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović nije se našao u startnoj postavi i ušavši sa klupe odigrao je dobar meč.

Za 25 minuta na terenu Bogi je imao 15 poena, sedam skokova i dve asistencije, a iz igre je šutirao 5/12.

Bogdanović je izgledao dobru na terenu, ali sve zasluge za trijumf Hoksa idu sjajnom Treju Jangu.

Plejmejker ekipe iz Džordžije priredio je šou i za samo 25 minuta postigao 37 poena i uz to imao šest skokova i sedam asistencija.

Utakmica je bila gotova posle tri četvrtine, te nije bilo potrebe da se Jang u poslednjem periodu igre vraća na teren.

U poraženom timu bolju od ostalih bili su Zek Lavin sa 22 poena i Lauri Markanen sa 21 poenom i sedam skokova.