Srbi srušili šampiona Italije! /video/

© AP Photo / Fabio FerrariSrpski fudbaler Dušan Vlahović u dresu Fiorentine
Srpski fudbaler Dušan Vlahović u dresu Fiorentine - Sputnik Srbija
Srpski fudbaleri Dušan Vlahović i Nikola Milenković odigrali su sjajno i doprineli pobedi nad Juventusom.

Aktuelni šampion Italije je doživeo prvi poraz u nacionalnom prvenstvu ove sezone – i to od ekipe koja je ostvarila tek treću pobedu, pa je trenutno 15. na tabeli.

Fiorentina je nokautirala Staru damu na gostovanju u Torinu i odnela pobedu od 3:0.

Juventus je načeo srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je postigao gol već u trećem minutu utakmice.

Nekadašnji napadač Partizana je postigao treći gol u tri utakmice i time potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi, kao i da pogodak može da postigne protiv bilo koga.

Situacija se drastično pogoršala za izabranike Andree Pirla u 18. minutu, kada je Huan Kvadrado dobio direktan crveni karton.

Juventus je, iako sa igračem manje, napadao, ali prolaza bedema Viole, predvođenog takođe reprezentativcem Srbije Nikolom Milenkovićem, nije bilo.

Fiorentina je čuvala prednost, a onda je iskoristila šansu i dokrajčila protivnika.

Aleks Sandro je zatresao sopstvenu mrežu u 76. minutu, da bi konačan rezultat postavio Martin Kaseres nekoliko minuta kasnije.

Podsetimo, Juve je krajem prošle sezone otpustio Mauricija Sarija i na njegovo mesto doveo neiskusnog Pirla, šokiravši javnost.

Za sada im se to u prvenstvu nije isplatilo, pa posle 13 kola imaju sedam bodova manje od lidera Milana, protivnika Crvene zvezde u nokaut fazi Lige Evrope.

U narednom kolu Serije A Juventus dočekuje Udineze, a Fiorentina Bolonju.

Crvena zvezda dobila pojačanje iz Intera!

Veljković za Sputnjik: Verder ne gubi kad ja igram, sa Srbijom hoću na Mundijal