Gudurić ušao u Bjeličino „odelo“, a Veseli dominirao za osmeh na licu Igora Kokoškova

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaMarko Gudurić
Marko Gudurić - Sputnik Srbija
Marko Gudurić, potencijalni reprezentativac Srbije, ponovo je debitovao za Fenerbahče i doprineo pobedi tog tima nad Olimpijakosom.

Turska ekipa, predvođena srpskim selektorom Igorom Kokoškovim je slavila rezultatom 84:77 u 14. kolu Evrolige.

Fenerbahče je umalo ispustio velikih 14 poena prednosti koje je stekao tokom utakmice, rival je na minut do kraja stigao na poen zaostatka, ali je ipak uspeo da odbrani razliku.

Kokoškovljeva ekipa je prekinula niz od tri poraza i upisala šesti trijumf u ovoj sezoni Evrolige.

Gudurić je na terenu proveo nešto više od 20 minuta i upisao je četiri poena uz tri asistencije i dva skoka.

​Bivši košarkaš FMP, Crvene zvezde i Memfis Grizlisa je u novom-starom klubu zadužio i novi broj na dresu – osmicu, umesto broja 23 koji je bio njegov zaštitni znak.

Ranije je u Fenerbahčeu taj broj nosio takođe srpski reprezentativac, Nemanja Bjelica, sadašnji igrač Sakramenta.

​Najbolji igrač turskog tima bio je bivši košarkaš Partizana Jan Veseli sa 17 poena.