Mesi izjednačio rekord Pelea

© AP Photo / Joan MonfortLionel Mesi, Barselona
Lionel Mesi, Barselona - Sputnik Srbija
Lionel Mesi, fudbaler Barselone, izjednačio je rekord legendarnog Brazilca Pelea po broju postignutih golova za jedan tim.

Pele je za Santos postigao 643 gola, a rekord je bio važeći od 1974. godine. Od danas, 19. decembra, Mesi deli prvo mesto sa Brazilcem pošto je na utakmici protiv Valensije dao jedan gol.

Mesi je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena promašio penal, ali je iskoristio odbitak i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Barselona je povela golom Ronalda Arahua u 52. minutu meča, dok su popularni "slepi miševi" izjednačili golom Urugvajca Maksimilijana Gomesa u 69. minutu.

Barselona je sada na petom mestu španskog prvenstva sa 21 bodom, dok je ekipa Valensije na 12. mestu sa 15 bodova.