Zvezda pobedom okončala 2020. godinu

© AP Photo / Marko DrobnjakovicFudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović na utakmici Lige Evrope protiv Hofenhajma
Fudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović na utakmici Lige Evrope protiv Hofenhajma - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Rad 2:1 u osmini finala Kupa Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića u poslednjoj utakmici u 2020. godini savladali su ekipu sa Banjice čime su prošli u četvrtfinale Kupa.

Golove za crveno-bele postigli su Srđan Spiridonović i Nikola Krstović. Jedini strelac za domaći tim bio je Radunović u četvrtom minutu meča.

Ekipa iz Ljutice Bogdana nije dobro otvorila utakmicu pošto je Radunović već na startu doveo Rad u prednost. Šutirao je sa nekih 18 metara i snažnim udarcem poslao je loptu iza leđa Milana Borjana.

Nije se dugo čekalo do izjednačenja. Spiridonović je prihvatio loptu na 20 metara od gola i šutem po zemlji pogodio za 1:1.

Do poluvremena nije bilo golova, te se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom.

Rad je u 51. minutu imao veliku šansu preko Tučevića koji nije uspeo da dovede ekipu do novog vođstva. Očekivano, usledila je kazna, Radulović je prošao po levom boku, dodao je loptu do Krstovića koji je rutinski pogodio za 1:2.

Do kraja je bilo još uzbuđenja, ali ne i golova. Fudbaleri Rada u 72. minutu pogodili su prečku, stativa je sprečila Spiridonovića da postigne drugi gol...

Nije bilo više pogodaka i crveno-beli zasluženo prolaze u četvrtfinale Kupa.