Jokić blizu tripl-dabla, loše šutersko veče Pokuševskog

© AP Photo / Mark J. TerrillNikola Jokić u dresu Denver Nagetsa
Nikola Jokić u dresu Denver Nagetsa - Sputnik Srbija
Nikola Jokić, centar reprezentacije Srbije, odigrao je veoma dobru utakmicu u pobedi Denver Nagetsa protiv Portland Trejlblejzersa.

Centar iz Sombora dirigovao je napadom ekipe iz Kolorada koja je rutinski izašla na kraj sa Portlandom – 126:95.

Jokić nije forsirao, na terenu je proveo svega 25 minuta, a meč je završio sa 12 poena, 11 skokova, osam asistencija i dve blokade, uz 4/7 iz igre, 2/2 za tri poena i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Srpski košarkaš neutralisao je centra iz Bosne i Hercegovine Jusufa Nurkića koji je ostvario učinak od sedam poena, osam skokova i dve asistencije.

Nagetsi su od prve četvrtine nametnuli svoj ritam i sve do kraja održavali su dvocfirenu prednost. Jokić je hranio saigrače loptama, a najefikasniji bio je veteran Pol Milsep sa 18 poena.

Pratili su ga Džamala Marej sa 16, Dozir je dodao 15, pomenuti Jokić je imao 12/11/8, dok su po deset poena ubacili Porter junior i Bol Bol

U ekipi iz Oregona Kovington je postigao 15 poena, a po 14 su ubacili Lilard, Entoni i Kanter.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nije imao najbolje veče u porazu Oklahome od Čikaga – 124:103.

Pokuševski, koji još nije napunio 19 godina, igrao je 23 minuta, bio je aktivan, ali lopta nije htela u koš.

Utakmicu je završio sa sedam poena, sedam skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Iz igre je šutirao svega 2/11, za tri 1/6, ali ovakve brojke ne treba da brinu navijače. Važno je da popularni Poku dobija minute i da se ne plaši da šutne.

Bulsi su do trijumfa došli zahvaljujući odličnoj drugoj i trećoj četvrtini. Predvodio ih je Kobi Vajt sa 27 poena, Lavin je ubacio 24, a ruki Vilijams je dodao 13.

Kod Tandera bolji od ostalih bio je Al Horford sa 15 poena i sedam skokova.