Partizan dominantnom predstavom završio jesenji deo prvenstva /video/

Fudbaleri Partizana su u 19. kolu Superlige Srbije savladali Mladost rezultatom 4:0 (2:0).

Crno-beli su pobedom okončali jesenji deo šampionata, pa na odmor idu kao drugi na tabeli, sa barem šest bodova zaostatka za Crvenom zvezdom.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su sezonu završili na fenomenalan način, sa čak osam pobeda u nizu – i to uz ukupno samo jedan primljen gol.

Partizan je, posle poraza od Radničkog u Nušu, ostvario pobede protiv Mačve (2:0), Spartaka (2:1), Proletera (1:0), Metalca u Kupu (1:0), TSC (4:0), Čukaričkog (1:0) i Voždovca (2:0).

​Utakmica protiv ekipe iz Lučana bila je još jedan primer sjajne igre kluba iz Humske, u kojoj je potpuno dominirao u svim statističkim parametrima.

Lopta je u njihovim nogama bila tokom 60 odsto vremena, a ka protivničkom golu je upućeno 18 šuteva, od čega čak 12 u okvir.

Sa druge strane Mladost je tek dva puta loptu poslala ka golu protivnika, ali čuvar mreže domaćina Aleksandar Popović nije bio ugrožen.

Partizan je, manje-više, rešio pitanje pobednika posle prvih 45 minuta.

Strelac prvog pogotka bio je Takuma Asano u 25. minutu, koji je prethodno zatresao prečku protivničkog gola.

U  42. prednost svoje ekipe duplirao Bibars Natho sa bele tačke.

Crno-beli su krenuli ofanzivno i u drugom poluvremenu, a prva velika prilika dogodila se u 59. minutu.  Tada je Sejduba Suma proigrao Ivana Obradovića, koji je postigao svoj prvi gol po povratku u Humsku.

Za konačnih 4:0 pobrinuo se Lazar Marković u 84. minutu utakmice.

Crno-bele sada očekuje pauza što se takmičarskih mečeva tiče, sve do 6. februara kada u Humsku dolazi Napredak.

► Srpski trener na udaru ruskih biznismena: „Treba mu dati otkaz, ne zna gde se nalazi

► Da li posrnulom gigantu vredi da brani kontroverznog Albanca?