Zvezda se mučila, ali je ipak završila jesen pobedom

© AP Photo / MARKO DJURICATrener Crvene zvezde Dejan Stanković na meču protiv Hofenhajma
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković na meču protiv Hofenhajma - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Bačke rezultatom 2:0 u poslednjoj utakmici 18. kola Superlige Srbije.

U finalnom meču na svom terenu u jesenjem delu sezone izabranici trenera Dejana Stankovića su do trijumfa stigli teže nego što je moglo da se očekuje.

Golove za Zvezdu su postigli Mirko Ivanić u 46. minutu i Dijego Falčineli deset minuta kasnije.

Bačka je odolevala napadima favorizovanog tima, a briljirao je golman Aleksa Milojević koji je odbranio veliki broj udaraca fudbalera rivala.

Zvezda je imala i prečku posle šuta Falčinelija, a okvir gola Bačke je pogodio i igrač tog tima Danilo Rađen.

Ipak, Zvezda je uspela da probije odbranu rivala na samom startu drugog poluvremena.

Posle samo 36 sekundi igre pogodio je Ivanić, posle odbrane Milojevića i odbitka, a deset minuta kasnije je Falčineli bio precizan iz peterca.

Zvezda je zadržala devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu Partizana.