Furiozna Zvezda počistila FMP u Železniku

© Foto : ABA/FMPMarko Jagodić-Kuridža, Crvena zvezda košarka
Marko Jagodić-Kuridža, Crvena zvezda košarka - Sputnik Srbija
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP 111:75 u 10. kolu ABA lige.

Izabranici Saše Obradovića odigrali su verovatno najbolju utakmicu ove sezone u regionalnom košarkaškom takmičenju.

Crveno-beli briljirali su u Železniku od prvog do poslednjeg minuta i ni u jednom trenutku se nije postavilo pitanje pobednika.

Ekipa sa Malog Kalemegdana šutirala je neverovatnih 20/29 za tri poena, 14/28 za dva i 23/25 sa linije za slobodna bacanja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ognjen Dobrić sa 21 poenom, Simonović je ubacio 19, Lazić 15, a Aleksa Uskoković je imao dabl-dabl – 10 poena i 10 asistencija.

Poražene je predvodio Stefan Lazarević sa 17 poena, dok je Marko Pecarski postigao 12.

​Sredinom prve četvrtine ekipa Saše Obradovića serijom Branka Lazića, Ognjena Dobrića i Dejana Davidovca stvorila je dvocifrenu prednost. Trideset poena postigli su crveno-beli i na kratku pauzu otišli su sa +11, 30:19.

Tokom druge deonica prednost crveni-belih je samo rasla. Sjajno su igrali gosti, gotovo svi su pogađali i na petnaestominutnu pauzu otišlo se sa rezultatom 61:38.

Utakmica je u drugoj četvrtini praktično rešena, a tokom treće i četvrte Zvezda je samo održavala prednost.

Na kraju FMP – Crvena zvezda 75:111.