Zvezda i Slovan - Sputnik Srbija

Zvezda bez pobede u Liberecu za kraj prvog dela Lige Evrope

Fudbalski klub Crvena zvezda remizirao je rezultatom 0:0 protiv Slovana iz Libereca, u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope.

Zvezda je prethodno obezbedila plasman u nokaut fazu sa druge pozicije Grupe L, dok je Slovan ranije završio učešće u Evropi.

Crveno-beli nisu uspeli da pobede rivala i drugi put, s obzirom da je u prethodnom meču, odigranom u Beogradu, bilo 5:1 za domaćina.

Zvezda je grupu završila sa 11 osvojenih bodova i uz gol-razliku od 9:4, iza Hofenhajma, a ispred češkog predstavnika i Genta.

Žreb nokaut faze Lige Evrope na programu je u ponedeljak, od 13 časova u Nionu.

Milan Borjan je, inače, izjednačio rekord legendarnog Vladimira Petrovića Pižona, pa sada takođe ima 50 odigranih utakmica u dresu Zvezde u evropskim takmičenjima.

​Pred prvi sudijski zvižduk održan je minut ćutanja za preminulog Paola Rosija.

Utakmica je počela odmeravanjem snaga, bez uzimanja ikakvog rizika. Prvi udarac ka golu desio se u desetom minutu, kada je Ivanić bio neprecizan.

Zvezda je preuzela inicijativu tokom početnog dela utakmice i češće je imala loptu u svom posedu, ali nije hrlila u napad.

U 25. minutu viđena je prva velika prilika, kada je Moskera došao u šansu posle prodora po levom boku, ali šutirao izuzetno neprecizno.

Drugi deo prvog poluvremena pripao je domaćem sastavu, a priliku da se istakne imao je i Milan Borjan, koji je u dva navrata oko 40. minuta sjajno reagovao.

Samo nekoliko minuta kasnije umalo je Liberecu stigla kazna. El Fardu Ben je imao sve u svojim rukama, ali je pogodio stativu.

​Prvi zanimljiv momenat u drugom poluvremenu viđen je u 49. minutu, kada je Ivanićev udarac zaustavio Knobloh, a već u narednom napadu Falčineli je postigao gol.

Ipak, italijanski napadač je loptu zahvatio rukom, što je sudija video i dodelio mu žuti karton – pa je ostalo 0:0.

Nedugo nakon te situacije ritam je naglo opao, pa su se ekipe vratile u period sa početka utakmice.

Novu odličnu priliku imao je Nikolić, koj ije 69. minutu bio bez čuvara u svojoj blizini na oko deset metara od gola, ali je jako loše šutirao.

Navijači na prijateljskoj utakmici Crvena Zvezda - Spartak - Sputnik Srbija
Navijači Zvezde velikim vatrometom uzdrmali Liberec /video/

Stankovićev pokušaj da se dođe do pobede bio je taj da se uvede i Ričmond Boaći, koji je u posledljih dvadesetak minuta bio najistureniji u postavi, uz Falčinelija.

Jasnih rezultata nije bilo, pa je strateg crveno-belih u 81. minutu napravio još dve izmene (ukupno pet) – i Bena i Degeneka zamenio sa dva štopera, te ojačao odbranu.

Do kraja utakmice nije viđena nijedan veća prilika, pa su ekipe podelile bodove.

Zvezdina postava u Liberecu: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek (od 81. Pankov), Rodić (od 71. Gobeljić) – Sanogo, Petrović – Ben (od 81. Eraković), Kanga (od 53. Nikolić), Ivanić (od 71. Boaći) – Falčineli

Zvezda posle dramatičnog finiša izgubila od Olimpijakosa u 500. meču u Evropi

Kako izgleda pobediti Real i Barsu? Zna Filip Malbašić i o tome je govorio za Sputnjik

Magična partija Jovana Lazarevića – Srbija ide na Svetsko prvenstvo!

Tekstualni prenos utakmice mogli ste da pratite iz minuta u minut putem Sputnjik sporta.

22:50 10.12.2020

Remi Zvezde i Slovana u Liberecu – 0:0.

22:46 10.12.2020
22:44 10.12.2020
22:39 10.12.2020

Do kraja regularnog toka ostalo je sedam minuta, pa uz još par minuta, koliko će iznositi sudijska nadoknada, ima do kraja utakmice. Sve manje vremena da večeras dobijemo pobednika.

22:37 10.12.2020

Zvezda je napravila svih pet izmena. Sada se pojačava odbrana, pošto ulaze štoperi Eraković i Pankov. Van terena su Ben i Degenek.

22:29 10.12.2020

Sadilek je pokušao da iznenadi Borjana iz prekida, ali reprezentativca Kanade je maltene nemoguće nadmudriti. Dobro je bio postavljen, te je dobro i reagovao i ponovo sačuvao svoju mrežu.

22:26 10.12.2020

Stanković pravi drugu i treću izmenu. To je sve za nedavno oporavljenog Rodića, kojeg melja Gobeljić. Iz igre izlazi i Ivanić, a na terenu je Ričmond Boaći.

Zvezda sada igra sa dva čista napadača – Boaćijem i Falčinelijem.

22:24 10.12.2020

Mladi Veljko Nikolić je mogao i morao bolje. Dva rutinska pasa bila su dovoljna da Nikolić ostane potpuno sam na deset metara od gola domaćina. Ipak, šutirao je jako loše, preko gola.

22:17 10.12.2020

Nakon veoma burnog početka drugog poluvremena, u poslednjih nekoliko minuta gledamo nešto sporiji tempo, bez uzbuđenja. Zvezda i dalje ima inicijativu, ali nema prilika.

22:12 10.12.2020
22:10 10.12.2020

Menja šef sturčnog štaba Crvene zvezde. Prvi je zamenjen Gejlor Kanga, a umesto njega na terenu je Veško Nikolić.

22:05 10.12.2020

Italijanski napadač je postigao gol, ali – rukom. Glavni sudija meča je to odmah video i dodelio mu žuti karton, tako da je rezultat nepromenjen.

22:04 10.12.2020

Dobra akcija Zvezde i još jedna lepa pozicija za Ivanića. Ovog puta, za razliku od onog u prvom poluvremenu, dobar udarac – ali Knobloh je bio odlično postavljen.

22:00 10.12.2020
21:46 10.12.2020

Zvezda je bila bolja, ali ne puno. Liberec je imao nekoliko solidnih prilika, baš kao i Zvezda, ali je srpski predstavnik definitivno imao najveću kada je Ben u 42. minutu pogodio stativu.

Idemo na pauzu od oko 15 minuta.

21:42 10.12.2020

Odličan napad Zvezde i najbolja šansa na utakmici! Ben je dobro primio loptu, namestio se, ali – stativa! Ostaje 0:0.

21:40 10.12.2020

Liberec je imao slobodan udarac sa praktično ivice šesnaesterca. Udarac je išao manje-više direktno u Borjana, ali je bio poprilično neugodan i jak.

Prva ozbiljnija intervencija čuvara mreže gola gostujućeg sastava.

21:35 10.12.2020

Iako nije stvorio nijednu veću priliku, domaći sastav u poslednjih deset minuta ima inicijativu i konstantno preti. Nekoliko kornera, ali mreža Milana Borjana nije bila ugrožena.

21:28 10.12.2020

U drugom meču Grupe L, u kojoj su i Zvezda i Liberec, Hofenhajm na domaćem terenu vodi 2:0 protiv Genta. Strelci su Bejer u 21. i Skov u 27. minutu utakmice.

Ova utakmica nema nikakav značaj na onu koju pratimo, pošto je nemački klub sigurno prvi, a belgijski sigurno poslednji.

21:24 10.12.2020

Moskera je mogao da donese prednost svojoj ekipi! Pravo niotkuda je došao u poziciju za udarac sa levog boka, nekoliko metara od Borjana, ali je njegov šut bio poprilično neprecizan.

21:23 10.12.2020

Dosta mirno je u Liberecu tokom dosadašnjeg dela utakmice. U poslednjih nekoliko minuta još više, sve do udarca Milana Rodića. Ipak, njegov šut sa distance odlazi preko gola.

Zvezda i dalje ima inicijativu, ali Liberec dobro odoleva.

21:14 10.12.2020

Moglo je da bude dosta opasnije po golmana domaćina, ali je Sadilek sjajno reagovao. Kontra Zvezde je bila ekspresna, ali Petrovićeva lopta na kraju nije stigla do Bena, koji je bio sam ispred golmana.

21:10 10.12.2020

Po ulasku u deseti minut utakmice po levom boku probio je Rodić. On je centrirao do Ivanića, a njegov udarac sa ivice šesnaesterca je izblokiran.

21:05 10.12.2020

Srpski tim ima inicijativu tokom prvih pet minuta utakmice, ali za sada bez prilika.

21:01 10.12.2020

Uživajte uz Sputnjik sport.

21:00 10.12.2020
20:56 10.12.2020

Pogledajte sve rezultate utakmica koje su počele u 18.55.

20:49 10.12.2020

Za otprilike deset minuta počinje utakmica Slovan Liberec – Crvena zvezda.

20:33 10.12.2020

Iz Lige šampiona se u Ligu Evrope spustilo osam klubova. To su: Mančester junajted, Ajaks, Olimpijakos, Klub Briž, Dinamo Kijev, Krasnodar, Salcburg i Šahtjor.

Žreb nokaut faze Lige Evrope na programu je u ponedeljak u Nionu.

20:23 10.12.2020

Iskusnom golmanu crveno-belih ovo će biti 50. meč u evropskim takmičenjima, čime će sustići trenutnog rekordera, legendarnog Vladimira Petrovića Pižona.

Milan Borjan će priliku da postane rekorder Zvezde imati na proleće, kada će šampion Srbije nastaviti učešće u Ligi Evrope igranjem u nokaut fazi.

20:11 10.12.2020

Trener Pavel Hoftih se odlučio na sledećih 11: Knobloh – Koščelnik, Juga, Kačaraba, Mikula – Pešek, Mara, Sadilek, Moskera – Beran, Jusuf Helal

20:08 10.12.2020
20:05 10.12.2020

Toliko vredi svaka pobeda u grupnoj fazi Lige Evrope. Crveno-beli su sa tri trijumfa, uz jedna remi, već zaradili 1.900.000 evra, pa tu cifru danas mogu da uvećaju.

Koliko će sveukupno zaraditi zbog plasmana u nokaut fazu LE čitajte sutra na Sputnjik sportu.

19:54 10.12.2020

Na Sputnjik sportu ste jutros mogli da pročitate najavu nove Zvezdine utakmice.

19:49 10.12.2020

Strateg crveno-belih nije iznenadio i, kako je najavio, ići će na pobedu i sva tri boda. Postava je sledeća: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić – Sanogo, Petrović – Ben, Kanga, Ivanić – Falčineli

19:48 10.12.2020

Dobro došli u Spunjinkov prenos iz minuta u minut. Večeras ćemo pratiti utakmicu između Crvene zvezde i Slovana u Liberecu. Meč počinje u 21.00.