Rukometašice Srbije posle utakmice sa Danskom - Sputnik Srbija

Srbija poražena od Hrvatske u dramatičnom finišu!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je poražena u od Hrvatske u trećoj utakmici Evropskog prvenstva rezultatom 25:24 i za prolaz dalje je neophodno da selekcija Mađarske pobedi ekipu Holandije.

Srbija je imala priliku da dođe do izjednačenja i jednog boda koji bi je odveo u drugu fazu takmičenja, ali su se srpske rukometašice spetljale u poslednjem napadu i propustile priliku da poravnaju rezultat.

Zbog toga, moraće da čekaju ishod utakmice između Mađarske i Holandije, druge dve ekipe iz grupe.

​Srpska ekipa je povela preko Jovane Stojiljković, ali je potom Hrvatska preuzela kontrolu i stigla do prednosti.

Ipak, Srbija je serijom od pet golova stigla do vođstva od 13:9, međutim do poluvremena su rivalke stigle do izjednačenja 14:14 na poluvremenu.

Usledila je rezultatska klackalica, nizala su se izjednačenja, ali je delovala da je hrvatska ekipa u boljem ritmu.

To se i dokazalo pošto Srbija čak 13 minuta nije uspela da postigne pogodak, što je Hrvatskoj omogućilo da u nekoliko navrata stekne i po dva gola prednosti.

U finalnom minutu je selektor Ljubomir Obradović tražio od svojih izabranica da ne izgube loptu i upute šut na gol, pri rezultatu 25:24 za Hrvatsku, ali se dogodilo sve suprotno.

Kristina Liščević je preuzela odgovornost, pokušala potom da organizuje akciju, ali je izgubila posed posle čega nije bilo više vremena za popravni.

​Najefikasnija u srpskom timu bila je Katarina Krpež-Sležak sa pet golova, Jelena Lavko i Jovana Stojiljković su postigle po četiri, a Liščević, Slađana Pop-Lazić i Jelena Trifunović po tri.

Na drugoj strani je bolja od ostalih bila Dora Krsnik sa šest pogodaka.

Naše dame u prvom susretu iznenadile su aktuelnog šampiona sveta, reprezentaciju Holandije, međutim dan kasnije pretrpele su težak poraz od Mađarske.

Utakmicu između Srbije i Hrvatske ste iz minuta u minut mogli da pratite na Sputnjiku.

19:49 08.12.2020

Selektor Obradović je tražio minut odmora, te zahtevao od svojih igračica da ne izgube loptu u poslednjem napadu.

Nažalost, to se dogodilo, Liščevićeva je pokušala da proigra saigračicu na liniji šest metara, ali nije u tome uspela.

Utakmica je završena rezultatom 25:24 za selekciju Hrvatske.

19:46 08.12.2020

Sjajna odbrana srpske golmanke, 25:24 za Hrvatsku.

19:44 08.12.2020

Pop-Lazićeva je bila precizna, Srbija smanjuje na 25:24!

Srbija je gol postigla posle više od 14 minuta bez pogotka...

Treći prekršaj za rukometašicu Hrvatske i isključenje.

19:42 08.12.2020

Opet loš napad Srbije i kontranapad za Hrvatsku koji je realizovala Mamićeva.

Hrvatska vodi 25:23

19:41 08.12.2020

Mačijević je bila precizna, 24:23 za Hrvatsku.

19:38 08.12.2020

Reprezentacija Srbije je izgubila konce u napadu, selektor Obradović je morao da zatraži minut odmora.

Izjednačeno je, 23:23.

19:32 08.12.2020

Rukometašica Srbije je napravila težak faul, sudijski tandem je gledao snimak i na kraju odlučio da Lavko pošalje na klupu.

Srbija igra bez dve rukometašice, ali je uspela da se odbrani sjajnom reakcijom Pop-Lazićeve.

Izjednačeno je, 23:23

19:30 08.12.2020

Mičijevićeva je bila precizna za 23:23

19:28 08.12.2020

Trifunovićeva je iznudila faul, Liščević je preuzela odgovornost i promašila.

Ostaje 23:22

19:24 08.12.2020

Četvrtim golom na meču srpska rukometašica je donela dva gola razlike, 23:21.

19:21 08.12.2020

Izjednačenje!

Kalaus je postigla fenomenalan pogodak i izjednačila na 21:21.

19:19 08.12.2020

Srpske rukometašice su serijom od 3:0 preokrenule rezultat i povele sa 20:19.

Gol je postigla Pol-Lazić.

19:18 08.12.2020

Srbija se vraća na 19:19!

19:17 08.12.2020

Kristina Liščević je postigla gol i smanjila na 19:18.

19:15 08.12.2020

Hrvatice su ipak uspele da naprave prednost, povele su sa 18:16.

19:10 08.12.2020

Gol za gol, Hrvatska je ponovo imala prednost, ali je izjednačila Krpež-Sležak, svojim petim golom.

Izjednačeno je, 16:16.

Prvi gol u drugom poluvremenu postigla je Josipa Mamić, Hrvatska vodi 15:14.

19:07 08.12.2020
18:55 08.12.2020

Naše devojke odigrale su dobro poluvreme, ali mogle su mnogo bolje da finišraju ovaj period.

Na kraju, 14:14.

18:52 08.12.2020

Tri gola zaredom Hrvatske, smanjuju na 14:13.

Na kraju 14:14 na poluvremenu.

Šteta, lako smo ispustili veliku prednost.

18:49 08.12.2020

Dobru odbranu odigrale su naše dame, ali su na isteku primile gol, 14:11.

Novi gol za Hrvatsku, precizna je bila Debelić, 14:12.

18:47 08.12.2020