Srpkinje bez energije protiv Mađarica, sve oči uprte u duel sa Hrvatskom

© Foto : Rukometni savez SrbijeRukometašice Srbije
Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je doživela prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Danskoj, u drugom kolu je izgubila od Mađarske sa 38:26.

Srpski tim je u meč ušao posle velike pobede nad Holandijom u prvom kolu zabeležene u subotu, pa ekipa selektora Ljubomira Obradovića nije imala dovoljno vremena za odmor.

Kristina Liščević, rukometašica Srbije - Sputnik Srbija
Srpska rukometašica besna zbog izjave Danca: Srbi nisu varalice! /video/

Podsetimo, Srbija je svoj prvi meč trebalo da igra ranije, ali je zbog pozitivnih nalaza na testu za virus korona u srpskim redovima premijerna utakmica pomerena.

Od početka utakmice je bilo jasno da Srbija nema dovoljno energije, naročito za duel sa Mađarskom koja je bila u imperativu pobede nakon što je prethodno poražena od Hrvatske.

Srpski tim je konstantno jurio zaostatak, uspevao je u nekoliko navrata da stigne do izjednačenja, ali je odbrana bila veoma loša što su Mađarice koristile i na poluvremenu su imale prednost od devet golova - 20:11.

U nastavku se stvari nisu menjale, Obradović je forsirao igru u napadu bez golmana što je omogućilo mađarskom timu da postigne veliki broj golova iz kontranapada.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Sanja Radosavljević sa pet golova, a Jelena Trifunović, Slađana Pop-Lazić i Jelena Lavko su upisale po četiri pogotka.

Na drugoj strani je sjajna bila Sandra Sološi-Začik sa deset uspešnih šuteva.

Podsetimo, Srbija je igrala bez Andree Lekić, najbolje igračice tima, koja je u duelu sa Holandijom doživela tešku povredu.

Ona je u nedelju podvrgnuta hirurškom zahvatu i u ponedeljak će se vratiti u Beograd.

Za potvrdu plasmana u drugu fazu Srbija će igrati u utorak, protiv selekcije Hrvatske.

​► Srpske heroine srušile svetskog šampiona!

► Srpska rukometašica besna zbog izjave Danca: Srbi nisu varalice! /video/