Lončar je za televiziju Hepi izjavio da su predviđeni prioriteti među onima koji bi prvi mogli da prime vakcinu kada bude dostupna, da su na prvom mestu zdravstveni radnici koji rade na infektivnim klinikama u crvenim zonama, zatim ostali zdravstveni radnici, službe bezbednosti, vojska, policija i javne službe.
"Odavno su napisana ta pravila, mogu da budu malo modifikovana zbog specifičnosti virusa, ali vakcinacija nije obavezna, ona je preporučena", rekao je Lončar.
On je na pitanje novinara da li će građani koji eventualno ne žele da se vakcinišu protiv korona virusa moći da putuju, da odlaze u banku, lete avionom ili obavljaju druge poslove rekao da povodom takvih ograničenja, koja su najavile neke svetske, pre svega avio-kompanije, potrebno da "imate vakcinu koja ima dozvolu i da imate dovoljnu količinu da bi mogli svi da se vakcinišu".
Lončar je rekao da su privatne klinike u Srbiji uključene u borbu protiv epidemije tako što je nekim registrovanim mikrobiološkim laboratorijama dozvoljeno da rade tzv. "brze testove", ali ne i PCR testove na korona virus.
"Oni su u obavezi da do 12.00 sati prijave koliko ima pozitivnih da bismo mi mogli da se organizujemo", rekao je Lončar, navodeći da se dalje zbrinjavanje pacijenata odvija u državnim zdravstvenim ustanovama, preneo je B92.