Majstorija Kataija za pobedu: Crvena zvezda bolja od belgijskog Genta /foto/

© AP Photo / Darko VojinovicCrvena zvezda Gent u Beogradu
Crvena zvezda Gent u Beogradu - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su belgijski Gent u Ligi Evrope 2-1 na stadionu „Rajko Mitić“. Pobedu Zvezdi protiv Genta donela je majstorija Aleksandra Kataija, koji je postigao pobedonosni gol iz slobodnog udarca

Crvena zvezda tako je nastavila pobednički niz na svom stadionu, posle pobede nad češkim Liberecom i zauzela drugo mesto u grupi Lige Evrope.

Mrežu Belgijanaca načeo je Gejlor Kanga u 13. minutu udarcem sa distance, pošto je natrčao na odbijenu loptu.

Belgijanci su uspeli da izjednače golom u 31. minutu, koji je postigao Ođiđi-Ofoe. Njegov šut ka golu zakačio je nekog od igrača, promenio smer i prevario golmana Crvene zvezde Milana Borjana.

© AP Photo / Darko VojinovicZvezda je ovom pobedom sve bliže proleću u Evropi
Majstorija Kataija za pobedu: Crvena zvezda bolja od belgijskog Genta /foto/ - Sputnik Srbija
Zvezda je ovom pobedom sve bliže proleću u Evropi

Međutim, Zvezda je do pobede došla ponovo majstorijom Aleksandra Kataija, koji je bio jedan od ključnih igrača i protiv Libereca.

Katai je šutem iz slobodnog udarca pogodio sam ugao gola, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Budući da je nemački Hofenhajm savladao Liberec sa 5-0, Zvezda je sada druga na tabeli sa šest bodova, tri manje od nemačkog tima.

© AP Photo / Darko VojinovicStrelac prvog gola bio je Gelor Kanga
Strelac prvog gola bio je Gelor Kanga

Na trećem mestu je Liberec sa tri boda, dok je Gent bez bodova.

Inače, utakmicu je obeležila i koreografija za pamćenje, koja je postavljena na severnoj tribini, budući da je utakmica igrana bez publike. Na koreografiji su prikazani lik upokojenog mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija i srušena crkva Svetog Petra Cetinjskog na Lovćenu.