Petarda na Marakani: Zvezda deklasirala Liberec /foto/

© AP Photo / Darko VojinovicUtakmica Crvena zvezda Slovan Liberec u Beogradu
Utakmica Crvena zvezda Slovan Liberec u Beogradu - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su češki Liberec na Marakani u Ligi Evrope i pobedili rezultatom 5-1.

Prva utakmica srpskog šampiona na domaćem terenu u grupnom delu Lige Evrope završena je kako su samo navijači Zvezde mogli da požele – ubedljivom i odličnom igrom i pobedom.

Zvezda je „otvorila“ Čehe rano, u osmom minutu, pogotkom El Fardu Bena na asistenciju Mirka Ivanića.

Već u 22. minutu Ben je svojim drugim golom povisio na 2-0.

© AP Photo / Darko VojinovicStrelci tri gola: Milan Gajić i El Fardu Ben
Petarda na Marakani: Zvezda deklasirala Liberec /foto/ - Sputnik Srbija
Strelci tri gola: Milan Gajić i El Fardu Ben

Zapretili su Česi pred kraj prvog poluvremena i smanjili na 2-1 pogotkom Matoušeka.

Međutim, Zvezda je u drugo poluvreme ušla odlučno i hrabro, ne da brani vođstvo, već da ga poveća.

To se dogodilo u 50. minutu, kada je, posle akcije u kojoj je učestvovalo više igrača srpskog šampiona, na 3-1 povisio Milan Gajić udarcem iskosa sa desne strane.

Usledila je prava fudbalska minijatura Aleksandra Kataija u stilu Dejana Savićevića. Srpski reprezentativac nanizao je kroz sredinu nekoliko igrača Slovana i sam završio akciju za 4-1.

© AP Photo / Darko VojinovicU stilu Dejana Savićevića: Aleksandar Katai
U stilu Dejana Savićevića: Aleksandar Katai

Konačan rezultat 5-1 postavio je u 70. minutu italijanski internacionalac Dijego Falčineli udarcem glavom.

Mogla je Zvezda da pobedi i ubedljivije, budući da je imala nekoliko dobrih prilika. Katai je pogodio stativu, odlične šanse propustili su Ivanić, Falčineli, Gavrić...

Crvenoj zvezdi u Ligi Evrope sledi utakmica protiv belgijskog Genta, koji je večeras poražen na svom terenu od nemačkog Hofenhajma 4-1. Zvezda će protiv Belgijanaca igrati takođe na Marakani 5. novembra.