„Nemačka je recimo uvela policijski čas u nekim pokrajinama, Francuska, Italija, Slovenija, a da li ćemo mi uvesti dodatne mere, pa hoćemo sigurno, prema mom mišljenju to je ako pređemo 100 na 100.000 aktivnih slučajeva“, rekao je Tiodorović za „Blic“.
On je ocenio da na osnovu trenutne epidemiološke situacije i broja obolelih u Srbiji, još uvek nije trenutak da se uvede policijski čas.
„Mi smo sada još uvek na broju koji je daleko ispod onog koji postoji oko nas i u Evropi jer mi spadamo u tri zemlje koje imaju najnižu stopu na 100.000 aktivnih slučajeva, tu su još Estonija, Norveška i Turska, s su svi ostali u daleko većem riziku“, naveo je Tiodorović.
Prema njegovoj proceni, u narednih 10 do 15 dana može se očekivati skok broja novoinficiranih.
„Ako ne budemo uspeli da suzbijemo bahato ponašanje koje se dešava, žurke, noćne izlaske i muzičke spektakle, možemo očekivati da će doći do povećanja broja“, dodao je Tiodorović, koji je i član Kriznog štaba za suzbijanje epidemije virusa korona.
On je napomenuo da većinu novoobolelih od virusa korona u Srbiji čine mladi od 20 do 40 godina, koji bolest podnose dobro, ali da oni predstavljaju rizik za sve starije u svom okruženju.
Pročitajte još: