Partizan i Vojvodina završili takmičenje u Evropi

© AP Photo / Darko VojinovicDžejms Oven i Saša Zdjelar u akciji
Džejms Oven i Saša Zdjelar u akciji - Sputnik Srbija
Fudbaleri Partizana završili su takmičenje u Evropi, pošto su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope poraženi u Belgiji od tima Šarlroa sa 2-1.

Utakmica je u regularnom toku završena rezultatom 1-1, pa su igrani produžeci.

Belgijski tim postigao je gol u produžecima, a rezultat 2-1 ostao je do kraja utakmice.

Strelac jedinog gola za Partizan bio je Suma u 54. minutu, dok su golove za Šarlroa postigli Desoleil u 11. i Rezai u 107. minutu.

I fudbaleri Vojvodine takođe su poraženi u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope gotovo identično kao Partizan.

Vojvodina je izgubila posle produžetaka 2-1 od belgijskog Standarda, dok je rezultat u regularnom toku bio 1-1.

Strelac za Novosađane bio je Bojić u 75. minutu, dok su golove za Standard postigli Avenati u 47. i Amalah odmah na početku produžetaka.

Jedini predstavnik srpskog fudbala u evropskim takmičenjima tako ostaje Crvena zvezda, koja će igrati u plej-ofu za grupnu fazu Lige evrope protiv jermenskog Ararata.