Đoković u finalu Rima posle velike borbe sa Rudom

© AFP 2023 / RICCARDO ANTIMIANINovak Đoković na mastersu u Rimu
Novak Đoković na mastersu u Rimu - Sputnik Srbija
Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Rimu, pošto je danas pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 7:5, 6:3.

U svoje 10. finale turnira u Rimu, Đoković se plasirao posle dva sata i 11 minuta igre.

Srpski teniser u ranoj fazi meča izgubio je gem na svoj servis, a prednost od jednog brejka Rud je čuvao sve do 10. gema, kada je servirao za set.

Đoković je uspeo da spasi dve set lopte, nakon čega je rivalu oduzeo servis i izjednačio na 5:5.

Naredni gem doneo je nove tri brejk lopte za Norvežanina, koje nije iskoristio, da bi Đoković osvojio servis gem i u sledećem brejknuo rivala za vođstvo u setovima.

U drugom setu prvi teniser imao je vođstvo od 5:2, servirao za pobedu, ali je Rud uspeo da vrati brejk, iako je Đoković imao dve meč lopte.

U devetom gemu Norvežanin nije imao šanse, Đoković je bez izgubljenog poena došao do brejka i finala, u kom će mu rival biti bolji iz duela Dijego Švarcman–Denis Šapovalov.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 3.465.045 evra.