Istorijski rekord: Ronaldo drugi igrač na svetu koji je dao više od 100 golova za reprezentaciju

© Sputnik / Nina Zotina / Uđi u bazu fotografijaRonaldo slavi drugi pogodak na meču
Ronaldo slavi drugi pogodak na meču  - Sputnik Srbija
Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo postao je večeras tek drugi igrač u istoriji koji je postigao 100 i više golova u reprezentativnom dresu, pošto je u duelu sa Švedskom bio dvostruki strelac.

Ronaldo (35) je jubilarni 100. gol postigao na samom kraju prvog poluvremena meča protiv Švedske u Ligi nacija i to na sebi svojstven način - divnim šutem iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

Ali tu nije stao. Golgeterski saldo je povećao na 101 drugim pogotkom u 72. minutu, čime su Portugalci slavili protiv Švedske sa 2:0.

Portugalac je tako postao prvi Evropljanin koji je došao do 100 i više postignutih golova u reprezentaciji, a drugi je svih vremena, iza Iranca Alija Deija, koji je 109 puta bio strelac.

Prvi gol u seniorskoj reprezentativnoj karijeri Ronaldo je postigao u porazu Portugalije u meču sa Grčkom 2:1, na Evropskom prvenstvu 2004.