Bajern ponovo na tronu Evrope

© AP Photo / Miguel A. LopesBajern šesti put šampion Evrope
Bajern šesti put šampion Evrope - Sputnik Srbija
Fudbaleri Bajerna iz Minhena postali su šesti put šampioni Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona savladali Pari Sen Žermen rezultatom 1:0.

Odlučujući i pobednički gol postigao je Kingsli Koman u 59. minutu, pa su tako Bavarci šesti put u istoriji podigli trofej u najjačem klupskom takmičenju u Evropi.

Prvo poluvreme u Lisabonu proteklo je bez većih uzbuđenja. Jedina sporna situacija desila se u finišu prvog dela kada je fudbaler PSŽ-a Tilo Kerer oborio Komana u šesnaestercu, ali sudija Orsato nije dosudio kazneni udarac za Bajern.

© AP Photo / Manu FernandezFudbaleri Bajerna su sa 1:0 savladali PSŽ i šesti put postali šampioni Evrope.
Bajern ponovo na tronu Evrope - Sputnik Srbija
Fudbaleri Bajerna su sa 1:0 savladali PSŽ i šesti put postali šampioni Evrope.

Bez golova je bilo sve do 59. minuta, kada je Koman posle centaršuta Jošue Kimiha glavom poslao loptu iza leđa Kejlora Navasa i doneo vođstvo, a kasnije će se ispostaviti i „ušati“ pehar ekipi iz Minhena.

PSŽ je u nadoknadi vremena imao veliku priliku za izjednačenje, ali, kako prenosi Tanjug, Čupo Moting nije uspeo da odreaguje na pravi način posle dodavanja Nejmara.