Ipak, ova kriza je pogodila sve, pa čak i one koji su, čini se, najzaštićeniji zbog svog imovinskog statusa.
Ako bi sledeći put bogataši ponovo došli u situaciju da budu u karantinu, neupitno je da bi želeli da imaju mogućnost da se sklone na sigurno, izolovano mesto, po mogućstvu sunčano i puno plaža.
Jedna od potencijalnih opcija je Novi Zeland, navodi Blumberg. Razlog je najverovatnije to što je ova zemlja jedna od retkih koja se uspešno borila sa korona virusom.
Imućni žele da se okrenu programima koji podrazumevaju državljanstvo ili prebivalište, u zamenu za ulaganje u zemlju u koju su došli.
Na primer, možete da steknete pravo na život, rad i učenje na Novom Zelandu ako učestvujete sa, recimo, dva miliona dolara. Sve zavisi od vrste boravišne vize, potrebne za zemlju koju odaberete.
Oko 1,2 miliona evra, uključujući kupovinu imovine, košta državljanstvo za bračni par na Malti.
Ovo je, kažu stručnjaci, njihov plan za vanredne situacije. Više nije reč o pojedincima, već o porodicama koje se javljaju kompanijama stručnim za „kupovinu državljanstva ili boravišnih viza”.
U prva četiri meseca ove godine, potražnja za tim uslugama je skočila za 49 odsto,u poređenju s istim periodom 2019.
Onih koji žele da podnesu zahtev za novo državljanstvo ili boravišnu vizu, sada je za 22 odsto više.
Bogati se, ipak, ne interesuju samo za egzotične destinacije i ostrva.
Interesovanje za portugalski program prebivališta povećalo se poslednjih meseci, zbog relativno malog broja zaraženih korona virusom. Ova zemlja u tome vidi šansu: bogati bi mogli da oporave tržište nekretnina. Za dobijanje drugih pasoša ili prava boravka potrebno je vreme – najmanje tri meseca za karipske programe, preneo je Bizlajf.
Još duže se čeka Evropska unija.
Pročitajte još: