Radev je takođe rekao da inicijativa premijera pokazuje da zanemaruje sam Ustav, u kome se navodi da narodni predstavnici ili predsednik zemlje mogu predlagati sazivanje skupštine.
„Zar može stranka, koja metodično krši princip podele vlasti, inicirati promene u Ustavu? Moj odgovor je – ne. Zar stranka koja je juče bojkotovala parlamentarnu kontrolu može danas da predloži izmene u Ustavu? Odgovor je ne. Da li vlast koja krši zakon, ne uvodi elektronsko glasanje i odbija elektronsko glasanje na daljinu, može da organizuje fer izbore? Odgovor je ne. Može li vlast, koja je ugušila slobodu govora, da predloži diskusiju o budućnosti Bugarske? Ne može. Zar može mafija reformisati sudski sistem? Odgovor je ne“, izjavio je bugarski predsednik u obraćanju narodu.
Radev je istakao da premijer, koji je parlamentarnu Republiku pretvorio u autokratiju, ne može predlagati ustavne izmene.
Za kraj, on je dodao da je razgovor o Ustavu i budućnosti Bugarske moguć tek nakon ostavki koje je zahtevalo društvo i održavanja poštenih prevremenih izbora.
Premijer Bugarske ranije se obratio naciji u vezi sa protestima koji već duže vreme potresaju tu zemlju, predloživši da se unesu određene izmene u aktuelni Ustav.