Na respiratorima su 162 osobe. Taj broj se u odnosu na prethodni dan povećao kada je na respiratorima bilo 150 osoba.
Ukupan broj testiranih u našoj zemlji su 668,984 osobe, od toga su registrovana 25.552 slučaja obolelih od kovida. Dosad su preminula 573 čoveka, a trenutno je u bolnicama 4.305
pacijenata. Procenat smrtnosti je 2,24 odsto.
Situacija u Beogradu se popravlja
Broj pregleda u ambulantama KSC, kao i svim ambulantama u Beogradu opada, a samim tim i prijem, kaže direktor KCS dr Milika Ašanin.
On je dodao da se situacija u Beogradu poboljšava, te da se u beogradske bolnice po potrebi primaju i pacijenti iz drugih delova Srbije.
Ašanin je govorio i o pacijentima koji nisu zaraženi.
„U KCS imamo oko 1.600 do 1.900 pacijenta dnevno, a radi i dnevna bolnica“, kaže Ašanin.
Rizik u domovima za stare veći
Dr Verica Jovanović istakla je da je sa epidemiološkog aspekta SZO apelovala na sve zemlje sveta da se može očekivati povećan broj zaraženih u narednom periodu.
Jovanovićeva je rekla da se posebno prati situacija u domovina za stare kako bi se ta polulacija zaštitila.
„Rizik u domovima za stare jeste veći. Kada je u pitanju praćenje ustanova, ako se negde primeti povećan broj slučajeva, primenjuju se protivepidemijske mere i situacija se rešava“, kaže dr Verica Jovanović.
Pravila ulaska u Srbiju
Dr Jovanović je izjavila da će se okviru Kriznog štaba raspravljati o pravilima ulaska u Srbiju.
„U ovom trenutku nema uslova za ulazak, ali ćemo razmotriti te mogućnosti“, rekla je ona.
„Bez obzira na trend opadanja broja zaraženih ne treba da zaboravimo da je virus prisutan u populaciji, kao i na teritorijama van naših granica. Dakle, lične preventivne mere nikako ne smemo da zaboravimo“, kaže Jovanovićeva.
Kako je objasnila, sve mere bi trebalo da važe i za aktivnosti kao što je odlazak na bazene. Kako je rekla, važno je da oni koji imaju bilo kakve simptome ne odlaze na takva mesta, kao i da je obavezna distanca.
Pročitajte i: