Puškov je na svom nalogu na Tviteru napisao da su takve sumnje opravdane, jer od Rusije nema pretnje ni za Nemačku, ni za Evropu uopšte.
Prema senatorovim rečima, izjave da postoji opasnost od Moskve uglavnom daju političari iz Poljske i baltičkih zemalja, kako bi dali sebi na značaju.
Tramp usomnilsя, čto SŠA dolžnы zaщiщatь Germaniю ot Rossii. Somneniя opravdanы: ugrozы dlя FRG, kak i v celom dlя Evropы, so storonы Rossii net. Ob эtom kričat polяki i pribaltы, no lišь zatem, čtobы povыsitь svoю značimostь. SŠA mogut spokoйno vыvesti vse svoi voйska iz Evropы.
— Alekseй Puškov (@Alexey_Pushkov) July 30, 2020
„SAD mogu mirno da izvedu sve svoje trupe iz Evrope“, naglasio je Puškov.
Ranije se američki lider zapitao zašto bi Sjedinjene Američke Države trebalo da štite Nemačku od Rusije kada Berlin od Moskve kupuje energente.
Opasna provokacija
Senator je dodao da povlačenje 12 hiljada američkih trupa iz Nemačke „neće uticati na značaj Berlina u Evropi, bez obzira na to šta misle Sjedinjene Američke Države“.
On je istakao da bi prebacivanje američkih trupa u Poljsku i baltičke države predstavljalo kršenje osnivačkog akta Rusija-NATO iz 1997. godine.
Vыvod 12 tыs. voennыh SŠA iz FRG ne skažetsя na vese Berlina v Evrope, čto bы tam ni dumali v SŠA. Эtot ves opredelяetsя drugim. A vot perebroska эtih voйsk v Polьšu i stranы Baltii stala bы narušeniem Osnovopolagaющego Akta Rossiя-NATO ot 1997. Эto bыlo bы opasnoй provokacieй.
— Alekseй Puškov (@Alexey_Pushkov) July 29, 2020
„To bi bila opasna provokacija“, upozorio je senator.
Osnivački akt Rusija-NATO iz 1997. godine sadrži izričitu zabranu raspoređivanja na stalnoj osnovi značajnih oružanih snaga i oružja Alijanse na teritoriji zemalja Istočne Evrope koje su se pridružile bloku posle 1997. godine.