„Ekonomska saradnja ojačala bi poverenje dve strane i dovela i do unapređenja veza i u drugim oblastima. Možda nam je stvarno pomirenje Beograda i Prištine nadohvat ruke. Nema razloga za dalja odlaganja“, rekao je Godfri u intervjuu za časopis „Kord“ i dodao da takav stav dele i specijalni izaslanik Ričard Grenel, Bela kuća, Stejt department i njegov tim u Ambasadi.
Na pitanje da li je moguće da se brzo dođe do nekog sporazuma za Kosovo i Metohiju i da bi on ,kako se spekulisalo, mogao biti donet čak pre izbora u SAD, Godfri odgovara: „Zašto da ne?“ .
„Meni se čini da je sasvim realno da predstavnici obe strane žele da sklope trajan dogovor koji bi unapredio živote građana i doneo stabilnost“, rekao je Godfri i dodao da nastavak tenzija sprečava mogućnost za rast i napredak svih u regionu.
Politika Vašingtona prema regionu se, kako navodi, neće menjati, bez obzira na to ko će u novembru biti izabran za predsednika SAD i ističe da povratak dijalogu Beograda i Prištine nije partijsko pitanje.
„Stabilnost i napredak u regionu ciljevi su koje podržavaju obe glavne političke partije u Americi“, rekao je ambasador.
Godfri na pitanje kako vidi trenutne odnose Srbije i Crne Gore kaže da brine rastuća napetost međusobno ostrašćena retorika, uz ocenu da po njegovom mišljenju određeni mediji i političari u Srbiji dodatno raspiruju tenzije i podstiču ogorčenost da bi imali što veći tiraž.
Godfri je uz ove ocene istakao i stav da sloboda veroispovesti predstavlja jedno od osnovnih ljudskih prava.
Pročitajte i: