00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
SPUTNJIK SPORT
07:00
30 min
ENERGIJA SPUTNJIKA
Da li je Evropski sud imun na EU koju je tužila švajcarska kompanija „Severni tok 2“
06:57
30 min
SPUTNJIK SPORT
Mundijalska groznica
16:00
30 min
DOK ANĐELI SPAVAJU
Mati Zlata Pantelić: Sve sam te srcem shvatio
17:00
60 min
JučeDanas
Na programu
Reemiteri
Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri

Nezavisni od Amerike: Ruski kosmonauti testirali novi sistem komunikacije sa Zemljom

Pratite nas
Ruski kosmonauti su na Međunarodnoj svemirskoj stanici testirali sistem za razmenu informacija sa Zemljom, koji funkcioniše nezavisno od Amerike, saopštio je kosmonaut Aleksandar Skvorcov.
„U ruskom segmentu pojavio se naš širokopojasni komunikacioni sistem. Imao sam priliku da ga isprobam – slika je neverovatna, a ton kasni veoma malo“, rekao je Skvorcov, saopšteno je na sajtu „Roskosmosa“.

Prema rečima kosmonauta, „ruska strana će sada imati sopstveni kanal za prenos podataka, nezavisno od američkih kolega“.

Trenutno se za prenos velikih količina informacija sa Međunarodne svemirske stanice na Zemlju i obratno koriste uglavnom američki sateliti TDRS, što se plaća.

Pročitajte još:

Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala