Rad nekoliko stotina zaposlenih, haljine rađene od skupocenih materijala, unikatni modeli sa ručnim radovima, sve je nestalo u plamenu i dimu.
Italia 1 maggio 2020: la resa dei lavoratori. Durissima protesta contro #Conte da parte di uno stilista di Lecce, Pietro Demita, che brucia la sua nuova collezione di abiti da sposa: "Questa crisi non la supererò, lo Stato c'ha abbandonato." #RadioSavana #CoronaVirus #Covid19 pic.twitter.com/uOOCkbUhMX
— RadioSavana (@RadioSavana) May 1, 2020
Sve narudžbine su poništene, a svadbe otkazane. Do sada je u Italiji, zbog zabrane okupljanja usled epidemije virusa korona otkazano više od 400 venčanja.
Na ovaj ekstremni gest očaja modni stilista se odlučio zbog teških gubitaka koje je njegov posao pretrpeo u dva i po meseca vanredne situacije zbog mera zabrane u vreme pandemije virusa korona.
„Narudžbine su otkazane, nema venčanja, nema zabava, kolekcija je nestala i sa njom budućnost saradnika, struktura, naši snovi“, rekao je Demita.
On je poručio da ovim činom u ime svih kompanija modnog sektora specijalizovanih za venčanja, šalje poruku i protest državi koja je odlučila potpuno da zanemari modu kao izuzetno važan produktivni deo zemlje, prenosi Tanjug.
„U ime svih zaposlenih iz moje kategorije, ali i u ime svih preduzetnika koji su deo modnog sektora, kojih je puno i koji rizikuju da doslovno propadnu nadam se da će ovaj moj gest doći do onih koji odlučuju o našim životima, jer je nezamislivo ostati bez posla, stajati bespomoćan sa strane bez ikakve konkretne, pomoći", izjavio je modni kreator Demita.
Proleće i rano leto su za Italijane tradicionalno vreme venčanja. Čak i siromašne porodice gledaju da taj čin pretvore u nezaboravni događaj, a nije neobično i da roditelji podižu kredite za venčanje dece.
Neretko i mladenci ulaze u brak već zaduženi zbog potrošenog novca za svadbu, jer je važno da venčanje bude što veće, lepše, skuplje...
Pročitajte još: