00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ORBITA KULTURE
10:00
120 min
SPUTNJIK INTERVJU
21:00
23 min
SPUTNJIK INTERVJU
„Od dvora do scene“
07:00
23 min
ORBITA KULTURE
Čehov na stolici Kneza Mihaila
16:00
120 min
MILJANOV KORNER
Šaranov: Bićemo srpski Bode glimt
20:00
60 min
SPUTNJIK INTERVJU
Šta u našoj kulturi simbolizuje niz od Isidore Sekulić do Milene Marković
21:30
30 min
JučeDanas
Na programu
Reemiteri
Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri

Amerika više ne prebacuje vojnike za vežbu  „Branilac Evrope 2020“

Pratite nas
Amerika je zbog koronavirusa obustavila prebacivanje vojnika koji na tlu Evrope treba da učestvuju u vojnoj vežbi  „Branilac Evrope 2020“, a otkazala je i neke druge manevre.

„Kao odgovor na pandemiju koronavirusa i nedavni nalog ministra odbrane promenili smo obim i razmeru vežbi. Od 13. marta obustavljeno je prebacivanje vojnika i tehnike iz SAD u Evropu“, navodi se u saopštenju komande američkih snaga u Evropi.

Kako se precizira, od januara je, radi učešća u toj vojnoj vežbi, samo iz redova pešadije prebačeno je oko 6.000 vojnika.

Reč je o najvećoj vojnoj vežbi NATO od završetka Hladnog rata.

Centralni deo vežbi predviđen je za period april-maj, a glavni cilj je da se promoviše mir putem odvraćanja i vežbajući odgovor na hipotetičku vojnu agresiju kako bi se Evropljanima pokazalo da je Alijansa tu da ih zaštiti od bilo koje pretnje, na primer Rusije.

Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala