„Moje mišljenje je veoma jednostavno. Bez obzira na to da li je projekat 'Severni tok 2' dobar ili nije baš dobar, ili je štetan po pitanju i minimalne zavisnosti Zapadne Evrope od bilo koga, a posebno od Rusije, smatrao bih pogrešnim korakom zaustavljanje projekta u koji su već uložene milijarde i koji je stvoren pre više od decenije“, izjavio je Išinger na konferenciji za štampu.
Predsedavajući Minhenske bezbednosne konferencije je dodao „da bi u ovoj završnoj fazi zatvaranje 'Severnog toka 2' bilo besmisleno, ne samo s ekonomskog aspekta, već i sa političkog jer podseća na 'ponašanje slona u staklarskoj radnji'“.
Ministar energetike Rusije Aleksandar Novak je ranije izjavio da Rusija oseća snažnu podršku evropskih partnera za projekat „Severni tok 2“ i da u projektu učestvuje pet stranih kompanija - ’Anži‘, OMV, ’Šel‘, ’Uniper‘ i ’Vinteršel‘.
Ranije je nemački list „Handelsblat“ pisao, pozivajući se na diplomatske krugove u Vašingtonu, da bi američki Kongres u februaru ili martu mogao da usvojit novi paket sankcija protiv „Severnog toka 2“, usmeren protiv investitora i kompanija koji dobijaju gas preko gasovoda.
Minhenska konferencija o bezbednosti trajaće od 16. do 18. februara u bavarskoj prestonici. Rusiju će, kao i prethodnih godina, predstavljati šef diplomatije Sergej Lavrov.