Kako je vlasnik fabrike Hasem Handžani objasnio u intervjuu za Sputnjik, za mesec dana fabrika proizvede do 3.000 zastava.
„Naša kompanija proizvodi različite vrste zastava već tri godine: nacionalne, verske, zastave kompanija i stranih država“.
Postoje i vrhunci sezone kada se američke i izraelske zastave posebno dobro prodaju i u ogromnim količinama: pre proslave Dana islamske revolucije, za Dan Kudsa, godišnjice zauzimanja „špijunskog gnezda“ (američke ambasade) itd. Glavni kupci zastava su vladine agencije: gradska kuća, ministarstva, državni fondovi i hoteli.
Handžani ističe da je profit od prodaje „neprijateljskih“ zastava uvek dobar. Prema njegovim rečima, cene zastava variraju u zavisnosti od njihove namene. Postoje takozvane „vertikalne zastave“, koje se postavljaju na zgrade, mostove i druge građevine.
Druga grupa su „zastave-stolnjaci“, koje se koriste za razne konferencije, sastanke itd.
„Postoji i treća grupa zastava koje proizvodimo za demonstracije i šetnje. Svaka grupa zastava ima svoje razmere, tako da je teško govoriti o nekoj konkretnoj ceni. Ali mogu da kažem da cene državnih zastava variraju između 10 i 15 hiljada tumana (oko 1 dolar)“.
Vlasnik fabrike zna da se većina „neprijateljskih“ zastava pali tokom demonstracija, ali se nada da će se situacija u svetu promeniti.
„Nadam se da će doći dan kada će ljudi živeti u prijateljstvu, miru i harmoniji jedni sa drugima. Nadam se da Sjedinjene Američke Države i Engleska neće suditi iranskom narodu zbog paljenja njihovih nacionalnih zastava i pokušati da se same stave u njihov položaj.