„Nortrop Gruman“ je virtuelne prikaze nevidljivog bombardera pružio u tri različite konfiguracije prilikom poslednjeg ažuriranja njegovih karakteristika.
Prema ovim prikazima — B-21 je stacioniran u hangarima vazduhoplovnih baza „Elsvort“ u Južnoj Dakoti, „Vajtmen“ u Misuriju, kao i u vazduhoplovnoj bazi „Dajiz“ u Teksasu.
Američko ratno vazduhoplovstvo otkrilo je u martu 2019. godine da će prva flota bombardera nove generacije biti smeštena u vazduhoplovnoj bazi „Elsvort“, jer ona „pruža dovoljno prostora i postojećih objekata neophodnih za prihvat istodobnih misija, uz najnižu cenu i sa minimalnim operativnim uticajem“ u poređenju sa vazduhoplovnim bazama „Vajtmen“ i „Dajiz“.
Rečeno je i da će druge dve baze dobiti sopstvene flote B-21 „kada budu spremne za to“. Ratno vazduhoplovstvo najavilo je nabavku oko 100 ovakvih aviona, od kojih svaki košta oko 656 miliona dolara.
„Očekujemo da će prvi bombarder B-21 biti isporučen početkom 2020. godine, a da će se nakon toga u fazama obezbediti sve tri baze", izjavila je u martu prošle godine Heder Vilson, tadašnja sekretarka Ratnog vazduhoplovstva.
Tada je takođe najavljeno da će B-21 moći da nosi oružje dugog dometa (LRSO) — krstareće rakete koje su nuklearno naoružane, i krstareće rakete lansirane iz vazduha, na čijem su razvoju radile firme „Rajteon“ i „Lokid Martin“, prema ugovoru Pentagona iz 2017. godine vrednom 900 miliona dolara.
Prema Izveštaju o nabavci vazduhoplovnih snaga oružjem dugog dometa, „nuklearna sertifikacija“ oružja sa B-21 obavila bi se „u roku od dve godine od proglašenja početne operativne sposobnosti“, koja je zakazana za 2030. godinu.
Što se tiče samog bombaša, potpredsednik Generalštaba američkih vazduhoplovnih snaga general Stiven Vilson otkrio je u julu 2019. godine da se očekuje da B-21 prvi put poleti u nebo u decembru 2021. godine u probnom letu.