Đoković se ekspresno plasirao u četvrto kolo Australijan opena

© AP Photo / Lee Jin-manNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija
Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena, pobedom nad Japancem Jošihitom Nišiokom sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2). Ekspresno, za manje od sat i po.

Brže se završilo nego što je počelo. Posle dve lake pobede u Melburnu, Novak je upisao i treću, prenosi javni servis.

U prvom setu je 71. igraču na ATP listi odmah stavio do znanja da nema nameru da se dugo zadržava na terenu. Poveo je sa 3:0, a onda mirno i staloženo osvojio prvi set — 6:3.

Drugi set je započeo brejkom, da bi još jednim oduzetim servisom otklonio sve dileme — 5:2, a onda siguran servis za kraj drugog dela igre.

Novak je servirao fenomenalno, o čemu najbolje govori podatak da je na svoj servis izgubio samo jedan poen u prva dva seta.

Đoković je nastavio u istom ritmu, entuzijazam protivnika je splasnuo, pa je srpski teniser rutinski odigrao treći set.
Poveo je sa 4:0 i bez prevelikih napora došao do pobede.

Đoković će u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva Australije igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana, koji je u tri seta savladao Dušana Lajovića.

Australijan open se igra za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani upravo Đoković.

Ovako je protekao meč:

• 7.21 — Kraj meča, brza i laka pobeda Novaka Đokovića.
  • 6.55 — Brzo i lako je Novak osvojio i drugi deo igre. Odmah brejk na startu, a onda je lagano priveo set kraju. Još jedan brejk sa 5:2, a potom i siguran servis sa 2:0.
  • 6.25 — Kraj prvog seta. Bez velikih poteškoća Novak je osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.
  • 6.08 — Novak odličan na početku meča, oduzima servis protivniku, potom sigurno servira. Vodi sa 3:0.
  • 5.55 — Počeo je meč, na servisu je Đoković.