Prema njegovim rečima, Saradž će stići u Moskvu u ponedeljak.
Kasnije je izvor u Ministarstvu spoljnih poslova Rusije saopštio da će Saradž i Haftar održati pregovore u Moskvi uz učešće predstavnika Rusije i Turske.
Inicijativa o primirju
Predsednici Rusije i Turske, Vladimir Putin i Redžep Tajip Erdogan, pozvali su na sastanku u Istanbulu 8. januara sve strane libijskog sukoba na prekid borbenih dejstava od ponoći 12. januara.
Haftar je pozdravio ovu inicijativu, ali je obećao da će nastaviti ofanzivu na Tripoli, koju njegove snage vode od aprila prošle godine.
Sa druge strane, predsednik međunarodno priznate Vlade nacionalnog sporazuma Libije Fajez Saradž takođe je pozdravio inicijativu o primirju, ali ju je povezao sa povlačenjem jedinica LNA.
U nedelju uveče su LNA i Vlada nacionalnog sporazuma objavili o prekidu borbenih dejstava od ponoći po lokalnom vremenu. Svaka strana je obećala da će odgovoriti na svako narušavanje primirja.
Kriza u Libiji
Nakon svrgavanja i ubistva Muamera el Gadafija 2011. godine u Libiji je počela politička kriza. Trenutno je u zemlji dvovlašće. Parlament koji je izabrao narod vlada na istoku, a na zapadu, u glavnom gradu Tripoliju, nalazi se Vlada nacionalnog jedinstva, na čelu se Fajezom Saradžom, koja je formirana uz podršku Ujedinjenih nacija i Evropske unije.
Vlasti istočnog dela zemlje rade nezavisno od Tripolija i sarađuju sa Libijskom nacionalnom armijom, koja vodi dugotrajan rat sa militantima. Ujedinjene nacije predlažu da se na proleće 2020. godine u Libiji održe opšti izbori, čiji bi rezultati trebalo da dovedu do formiranja legitimnih i opštepriznatih organa vlasti.