Orlovi savladali Litvaniju u Vilnjusu

© AP Photo / Mindaugas KulbisFudbalska utakmica između Srbije i Litvanije
Fudbalska  utakmica između Srbije i Litvanije - Sputnik Srbija
Fudbaleri Srbije savladali su Litvaniju 2:1 (0:0) na gostovanju u Viljnusu, u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

„Orlovi“ su, nakon neubedljive inicijative u prvom poluvremenu, goste „nokautirali“ sa dva gola u prvih deset minuta drugog dela meča.

Litvance je „slomio“ tandem bivših igrača Partizana — Adem Ljajić je bio dvostruki asistent, a Aleksandar Mitrović dvostruki strelac.

Ljajić je oba puta prošao po desnoj strani kaznenog, do gol-aut linije, a onda odigrao povratnu u peterac, prenosi B92.

Prvo je podigao loptu do Mitrovića, koji je pobegao svom čuvaru i neometan je zakucao u mrežu, za 0:1, u 49. minutu.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 0:2. Ljajić ovaj put gura loptu po zemlji, ona prolazi pored golmana Litvanije, a Mitrović, sa rivalom na leđima, uspeva da je sprovede u mrežu.

Mitrović je stigao do 31. gola u dresu reprezentacije, sedmog u kvalifikacijama za EP i sedmog na poslednja četiri nastupa za Srbiju.

Ovaj 25-godišnji napadač Fulama je na sedam pogodaka od rekordera nacionalnog tima Stjepana Bobeka.

Ni ovaj put Srbija nije uspela da sačuva svoju mrežu. U 79. minutu Litvanci preko rezerviste Domantasa Kazlauskasa smanjuju na 2:1, da bi u nadoknadi vremena Laukžemis propustio stoodstotnu šansu za izjednačenje.

Srbija u narednom kolu kvalifikacija za EURO 2020. dočekuje Luksemburg, 14. novembra.