U potresu je takođe oštećeno više od 290 kuća, a na 20 stambenih zgrada pojavile su se pukotine, prenela je agencija ATA.
Na sednici Vlade odlučeno je da policija bude u stanju povišene pripravnosti kako bi kontrolisala situaciju posle zemljotresa koji se najviše osetio u Tirani i Draču.
Posle prvog zemljotresa jačine 5,8 stepeni Rihtera, još jedan jak zemljotres pogodio je područje Albanije oko ponoći s epicentrom u blizini Drača, a potom se osetila serija slabijih potresa.
Earthquake in #Albania damages buildings, sends residents fleeing https://t.co/aBftsL6UR2#Sharjah24 pic.twitter.com/TSOEts4VUm
— الشارقة24 (@sharjah24) September 22, 2019
Epicentar potresa nalazio se u Jadranskom moru, na dubini od 10 kilometara.
Povređeni su smešteni u bolnice u Draču i Tirani.
Un terremoto de magnitud 5,8 en la escala Richter ha sacudido este sábado #Albania, provocando daños materiales importantes pero, según las primeras informaciones, sin causar víctimas mortales. pic.twitter.com/uR4QRAxygt
— EL INFORMANTE U.S.A (@ElinformanteUS) September 22, 2019
Albanski premijer Edi Rama otkazao je, zbog zemljotresa, put u Njujork na godišnji sastanak UN.
Posle naknadnog potresa, jačine 5,3 stepena, ljudi su istrčali na ulice.
„Sve naše komšije su istrčale vrišteći. Bogu hvala pa nije trajalo dugo, oko 20 sekundi. Na desetom spratu je bila noćna mora. Ne sećam se snažnijeg zemljotresa od ovog“, rekao je za Rojters 67-godišnji penzioner iz Tirane.
Jedna starija zgrada u Tirani je evakuisana pošto su se posle potresa pojavile pukotine, a delovi fasade počeli da otpadaju.
Albansko Ministarstvo odbrane je navelo da se prvi potres osetio duž zapadne obale zemlje, kao i prema istoku.
Ovo je najjači zemljotres koji je potresao Albaniju u poslednjih 30 godina, navodi Rojters, pozivajući se na Ministarstvo odbrane.
Potres se osetio i u Crnoj Gori.