Remi Partizana protiv AZ Alkmara, meč gledalo 20.000 dece

© AP Photo / Darko VojinovicFudbaleri Partizana u Humskoj igraju prvu utakmicu grupne faze Lige Evrope protiv holandskog AZ Alkmara
Fudbaleri Partizana u Humskoj igraju prvu utakmicu grupne faze Lige Evrope protiv holandskog AZ Alkmara - Sputnik Srbija
Fudbaleri Partizana igrali su nerešeno (2:2) protiv holandskog AZ Alkmara u prvoj utakmici grupne faze Lige Evrope.

U nesvakidašnjoj atomsferi pred 20.000 dece na tribinama u Humskoj prvi do gola su stigli gosti, koji su u 12. minutu poveli preko Stengsa, prenosi Tanjug.

​Od 27. minuta Alkmar je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je Svensen zbog starta nad Takumom Asanom na ivici šesnaesterca dobio direktan crveni karton.

Zbog prekršaja nad Umarom Sadikom, crno-beli su u 41. minutu dobili penal, a sa bele tačke izjednačenje je doneo Bibras Natho.

Isti igrač u 62. minutu doneo je vođstvo Partizanu, koje je, međutim, trajalo samo pet minuta.

Na 2:2 izjednačio je Boadu, što je bio i konačan rezultat susreta.