Crvena zvezda izgubila od Bajerna

© AP Photo / Matthias SchraderDuel Crvene zvezde i Bajerna
Duel Crvene zvezde i Bajerna - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Minhenu od Bajerna sa 3:0 u prvom kolu Lige šampiona.

Već je u uvodnim minutima bilo jasno da Zvezda u Bavarskoj može samo što skuplje da proda kožu, prenosi RTS.

Pritiskao je Bajern, napadao sa svih strana, vrlo raznovrsno i lagano je dolazio do prilika.

Bavarci su slomili otpor crveno-belih u 34. minutu, kada je Ivan Perišić probio po boku, ubacio loptu pred gol, a Kingsli Koman glavom spustio u mrežu.

Zatresao je bajern mrežu još jednom u prvom delu igre — u 40. minutu, ali je Kutinjov gol petom poništen zbog ofsajda.

Domaćin je ređao prilike i u nastavku, ali je Borjan nekoliko puta izvanredno reagovao, odbranio sve što je bilo do njega.

Ništa nije mogao u 80. minutu, kada je Robert Levandovski iskoristio grešku Gobeljića, stigao do lopte pre golmana Zvezde i smestio je u mrežu.

U nadoknadi vremena, u strelce se upisao Tomas Miler, kada je posle uigrane akcije nakon slobodnjaka matirao Borjana.

U narednom kolu, Zvezda kod kuće igra protiv Olimpijakosa 1. oktobra, dok Bajern istog dana gostuje Totenhemu.