© Foto : fiba.basketballSelektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević
Selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević - Sputnik Srbija
Aleksandar Đorđević potvrdio je na konferenciji za medije da odlazi sa klupe reprezentacije Srbije.

Na pitanje da li će ostati na klupi Srbije, Đorđević je odgovorio: „Tačno je ono što su mediji pisali, odlazim“, prenosi B92

Legendarnom srpskom košarkašu ističe ugovor na kraju Svetskog prvenstva u Kini, koje su naši reprezentativci završili na 5. mestu.

Đorđević je na klupi Srbije već pet godina i sa nacionalnim timom osvojio je tri srebra ― 2014. na Svetskom prvenstvu, 2016. na Olimpijskim igrama i 2017. na Evropskom prvenstvu.

Posle slabog rezultata u Kini, Đorđević je odlučio da prepusti kormilo reprezentacije nekom drugom.

Taj drugi mogao bi da bude Igor Kokoškov, koji je pomoćni trener u Sakramento Kingsima, i koji je sa reprezentacijom Slovenije osvojio Evropsko prvenstvo prve dve godine, kako su danas pisale „Novosti“.

Bogdan Bogdanović je briljirao protiv Amerikanaca - Sputnik Srbija
Ne. Nije sve to normalno

Međutim, to su sve spekulacije i tek treba da dobijemo jasniju sliku o tome ko bi mogao da nasledi Đorđevića.

Nema sumnje da je pred Košarkaškim savezom Srbije na čelu sa Predragom Sašom Danilovićem veliki izazov. Đorđević je uspeo da vrati kult reprezentacije, da u plavom dresu okupi najbolje što Srbija ima, što je bio veliki problem njegovih prethodnika. Ono što je najvažnije ― doneo je medalje sa velikih takmičenja, a već sledeće godine očekuje nas borba za Olimpijske igre i još jedan juriš ka postolju.