Srpkinje će braniti titulu: Odbojkašice u finalu Evropskog prvenstva

© AP Photo / Ali UnalBrankica Mihajlović
Brankica Mihajlović - Sputnik Srbija
Odbojkašice Srbije savladale su Italiju rezultatom 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20) i plasirale se u finale Evropskog prvenstva. Sutra će u finalu Srbija igrati protiv Turske od 18.30 sati.

Naše dame u velikom finalu igraće protiv Turske ili Poljske, čiji je meč na programu od 18 časova i 30 minuta.

Srbija će braniti titulu osvojenu pre dve godine, a da li će je i odbraniti videćemo u nedelju od 18 časova i 30 minuta, kada se igra finale, piše „B92“.

Aktuelne svetske i evropske šampionke predvodila je Tijana Bošković sa 22 poena, a pratila ju je Brankica Mihajlović sa 13.

View this post on Instagram

Hello September 🎉🎉🎉9️⃣ 🎉🎉🎉

A post shared by Serbia Volleyball-VietNam Fans (@serbiavolleyballvn) on

Kod Italije je najefikasnija bila Paola Egonu sa 24 poena, ali je zato odbojkašica Koneljana dosta i grešila.

Naše dame nešto slabije su otvorile meč i to su njihove rivalke iskoristile. Međutim, kako je prolazio set, tako je rasla i naša igra.

U završnici prvog seta Srbija dolazi do prvog vođstva, a potom i do prednosti od 1:0 (25:22).

Dobru igru sa kraja prvog seta ekipa Zorana Terzića prenosi u drugi. Srbija ovaj period igre dobija sa 25:21.

Činilo se da će Srbija potpuno slomiti otpor protivnika u trećem setu, međutim, razigrala se Paola Egonu, a i aktuelnim šampionkama je popustio prijem, pa Italija smanjuje zaostatak (21:25).

U četvrtom setu Srbija je delovala dominantno na terenu. Od starta ovog perioda naše dame su dominirale i u jednom trenutku imale su šest poena prednosti, međutim, Italija je uspela da smanji na prednost na minus 2. To nije omelo naše devojke, koje dobijaju set rezultatom 25:20.

Konačan rezultat — Srbija-Italija 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20) — pobeda za četvrto uzastopno finale naših odbojkašica.

Ženska odbojkaška reprezentacija Turske plasirala se u finale Evrovoleja, pobedivši posle četiri seta reprezentaciju Poljske – 25:17, 25:16, 14:25, 25:18.

Turska će u velikom finalu igrati protiv Srbije.

Borba za titulu na programu je u nedelju od 18.30.