Partizan u Ligi Evrope

Fudbaleri beogradskog Partizana plasirali su se u Ligu Evrope nakon što su u Norveškoj odigrali nerešeno (1-1) protiv Moldea.

Pobeda u Beogradu i remi u Moldeu bili su dovoljni Partizanu za bolji rezultat u dvomeču i plasman u grupnu fazu Lige Evrope, prenosi RTS.
Velika borba viđena je u Norveškoj, veliki broj prilika, a golovi su postignuti nakon prekida.

Nakon što se mreže nisu tresle u prvih 45 minuta, drugo poluvreme donelo je rasplet.

Molde je poveo u 72. minutu, kada je Leke Džejms iskoristio dobar centaršut Ejkrema i odbijenu loptu. Napadač Moldea se našao na pravom mestu u pravo vreme i sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Partizan je potom bio prinuđen da juri rezultat, jer je u tim momentima Molde bio u situaciji koja ih vodi dalje.

Igrao se 80. minut kada je Tošić uputio oštar centaršut u šesnaesterac rivala, a tamo Miletić sjajno skače i postiže gol vredan grupne faze Lige Evrope.

Srpska ekipa redom je eliminisala Kohans Ki, Malatiju i sada Molde u kvalifikacijama za evropsko takmičenje u koje se vraća nakon dve sezone.