Preokretom u Humskoj Partizan sa prednošću ide u Norvešku

Fudbaleri Partizana su u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili norveški Molde rezultatom 2:1.

Molde je poveo u 44. minutu golom Bolija, koji je desetak minuta ranije ušao u igru umesto povređenog Knutsona.

Partizan je izjednačio praktično već u sledećem napadu, golom Sume u prvom minutu nadoknade prvog dela utakmice.

Konačan rezultat postavio je Zoran Tošić u 84. minutu nakon odlične akcije i nekoliko pasova igrača Partizana u šesnaestercu norveške ekipe.

Mogao je Partizan i do ubedljivije pobede, jer je pri rezultatu 1:1 Japanac Asano u 79. minutu sa pet metara promašio prazan gol.

Revanš se igra za sedam dana u Norveškoj.

Meč u Humskoj obeležilo je i nekoliko hiljada dečaka i devojčica, koji su gledali utakmicu srpskog i norveškog tima. Naime, Partizan je zbog odluke UEFA trebalo da igra protiv Moldea pred praznim tribinama, ali je evropska kuća fudbala prihvatila molbu crno-belih da dozvoli da na tribinama u Humskoj budu članovi omladinskih škola srpskih klubova.